Vážení a milí signatáři naší iniciativy Za otevřenou Vltavu,

možná jste zaregistrovali další krok vedení Českého rozhlasu, jímž jen potvrdilo svou nekompetentnost – máme na mysli neprodloužení smlouvy publicistovi Jiřímu Černému.

Na jeho podporu vznikla petice, jež má naše, a doufáme, že i vaše sympatie.

To, jak se Český rozhlas k Jiřímu Černému postavil, je ještě nehoráznější a nemravnější, pokud má Černý pravdu v tom, že vedení rozhlasu opakovaně lhalo. Přikládáme proto odkaz na rozhovor s Jiřím Černým. Petice, již podepsalo přes tři tisíce lidí, je sice již ukončena, svůj účel ale nejspíš splnila: vedení rozhlasu totiž začalo couvat. Prokázalo se tak, a mluví o tom i sám Jiří Černý, že vždy stojí za to se ozvat.

V souvislosti s tím nás napadla píseň People Have the Power, již v roce 1988 natočila Patti Smith. A v roce 1996 v rozhovoru na otázku, je-li tomu skutečně tak, řekla: "Jsem přesvědčena, že tomu tak je, že lidé skutečně tu moc mají. Když jich je hodně, tak ano. Musí ji ale vykonávat ve velkém počtu. Jedinec, umělec, má určitou sílu a moc, tu má jedinec vždy, ale kolektivně máme společně ohromnou moc... Vše lze provést, není to sice vůbec snadné, obnáší to mnoho utrpení, mnoho obětování, ale je to proveditelné."

Za vše vám ještě jednou děkujeme a hezký poslech!

Iniciativa Za otevřenou Vltavu

Odkazy:

Jiří Černý v DTVT

Petice za návrat Jiřího Černého

https://www.youtube.com/watch?v=pPR-HyGj2d0

Podporují nás